Częste błędy przy ściąganiu hybrydy

Uroda

Wiele pań, które posiada manicure hybrydowy często w nieprawidłowy sposób go ściąga. Skutkuje to tym, iż płytka paznokcia jest w bardzo złej kondycji a kolejny manicure (nawet hybrydowy) nie trzyma się i nie prezentuje już tak dobrze jak te poprzednie. Co warto więc wiedzieć o prawidłowym ściąganiu hybrydy? Jak to powinno wyglądać krok po kroku?

To jest ważne

Większość producentów lakierów hybrydowych zaleca na ich opakowaniu, by manicure hybrydowy usunąć po około 14 dniach. Panie niekiedy zadowolone z jego wyglądu, cieszą się nim jeszcze nawet kolejne dwa tygodnie. Jeżeli jednak pojawiają się odpryski lub pęknięcia na lakierze oraz gdy jest już widoczny spory odrost nie wygląda to zbyt efektownie i elegancko. To znak więc, by usunąć hybrydę w odpowiedni sposób.

Jak zdjąć hybrydę szybko i sprawnie?

Na większości zestawach hybrydowych bez problemu można znaleźć informację, jak krok po kroku zdjąć hybrydę. Panie, niestety nie zawsze stosują się do tych zaleceń, uważając, iż proces ten jest długotrwały. Wiele z nich szuka szybszych i skuteczniejszych sposób na zdjęcie manicure hybrydowego, które nie zawsze są dobrym rozwiązaniem, dlatego też warto stosować się do zaleceń producenta określonych preparatów.

Krok po kroku

Jak zdjąć hybrydę krok po kroku? Jak się okazuje, całe przedsięwzięcie zawarte jest w czterech krokach i jeśli osiągnę się trochę wprawy – potrwa maksymalnie kilkanaście minut. Najpierw należy dokładnie spiłować pierwszą, wierzchnią warstwę lakieru. Do tego potrzebny jest dość mocny i twardy pilnik, który sobie z tym sprawnie poradzi. Następnie, należy nasączyć specjalne waciki acetonem (każdy producent posiada go w swojej kolekcji) oraz owinąć każdy palec i trzymać w ten sposób około 15 minut. Po ściągnięciu wacika można zauważyć, że lakier sam odchodzi od płytki, więc wystarczy go już delikatnie odsunąć patyczkiem. Więcej znajdziesz w poradniku – https://trena.pl/blog/jak-zdjac-hybryde-w-domu-3-podstawowe-metody/