twarz bez blizn

Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych – na czym polega?

Uroda

Laserowe usuwanie blizn to jedna z najpopularniejszych metod usuwania blizn, a także idealny zabieg, dla osób, które mają nieestetyczne blizny zwłaszcza na skórze twarzy. Źle wyglądająca twarz, często jest powodem zaniżania własnej samooceny, negatywnie wpływają na samopoczucie i są powodem wielu innych kompleksów. Najczęściej laserowo są usuwane blizny potrądzikowe.

Jak pozbyć się blizn – laserowe usuwanie blizn

Jak pozbyć się blizn, aby na nowo móc cieszyć się nienaganną skórą twarzy? Laserowo usuwanie blizn, to metoda, która cały czas jest udoskonalana. Aktualnie stosuje się urządzenia, których zadaniem jest emisja światła docierająca do głębokich warstw komórek tkanki podskórnej i skóry właściwej. Jest to nowoczesna metoda, pozwalająca na usunięcie także głębokich blizn pooperacyjnych.

Niektóre z urządzeń laserowych działają poprzez zasadę frakcyjnej fototermolizy. Laserowe usuwanie blizn prowadzi także do stymulacji powstawania nowych włókien kolagenowych i elastycznych. Wpływają one na wygładzenie oraz ogólne poprawienie wyglądu i kolorytu skóry twarzy.

O wyborze tej metody oraz o jej intensywności decyduje lekarz wykonujący zabieg. Laserowe usuwanie blizn, zawsze jest dostosowywane indywidualnie do potrzeb każdego pacjenta, po wcześniejszych konsultacjach. Indywidualne podejście pozwala na uzyskanie większej skuteczności zabiegu.

Laserowe usuwanie blizn – zalety

– bezpieczeństwo oraz bezbolesność. Przy mniejszym progu odczuwania bólu, można zastosować maści znieczulające.

– krótszy okres rekonwalescencji. Skóra po laserowym usuwaniu blizn, zdecydowanie szybciej się goi, w odróżnieniu od innych metod (peeling czy dermabrazja).

Laserowe usuwanie blizn wiąże się również z tym, że po zabiegu należy unikać bezpośredniej ekspozycji na słońce. Należy także regularnie, przez okres kilku tygodni pokrywać skórę twarzy kremami z wysokimi filtrami, zwłaszcza w miesiącach letnich.

Przeciwwskazania do laserowego usuwania blizn

2. Laserowe usuwanie blizn – przeciwwskazania

Z metody tej nie mogą skorzystać osoby zażywające leki, w których składzie znajdują się retinoidy, sterydy, leki fotouczulające i rozrzedzające krew (np. warfaryna, acenokumarol). Zabieg laserowego usuwania blizn można przeprowadzić najwcześniej po trzech miesiącach od momentu zakończenia leczenia powyższymi lekami.

Nie jest to również metoda wskazana dla kobiet w ciąży i mam karmiących oraz dla osób z przewlekłymi chorobami skóry.

Przed wykonaniem tego zabiegu, niezbędna jest konsultacja u lekarza.