szampony do włosów farbowanych

Jaki szampon wybrać do włosów farbowanych?

Uroda

Farbowanie włosów to poważny zabieg, który może wpłynąć na ich strukturę i pozostawić je bardziej podatne na uszkodzenia. Farbowane włosy często cierpią z powodu suchości i łamania się, wyglądają na cienkie i słabe oraz tracą swój naturalny blask. W tym artykule opowiemy o naturalnych szamponach do włosów farbowanych i jak wybrać ten idealny.

Cechy włosów po farbowaniu

Podczas procesu koloryzacji specjalne substancje chemiczne unoszą łuski włosów, aby wypełnić je pigmentem. Amoniak i inne trwałe środki koloryzujące mogą być szkodliwe dla włosów i prowadzić do ich problemów:

 1. Złamanie. Zniszczone włosy zaczynają się łamać i wypadać, nawet przy normalnym szczotkowaniu.
 2. Przekrojone końcówki. Końcówki włosów są najbardziej narażone na uszkodzenia spowodowane kolorem; mogą się rozdwajać, wyglądać na przesuszone i odwodnione.
 3. Zmiany w naturalnej strukturze włosów. W miarę zmywania się koloru włosy tracą gładkość, stają się bardziej porowate i mają nierówną strukturę.
 4. Suchość i utrata elastyczności. Włosy farbowane mają tendencję do utraty przyczepności, stają się niesforne i wysychają na długości.
 5. Brak połysku. Bezpośrednio po farbowaniu włosy zyskują dodatkowy blask, który szybko tracą po 1-2 myciach. Stopniowo pasma stają się matowe z powodu szybkiego wypłukiwania pigmentu.

Jaki szampon wybrać do włosów farbowanych?

szampony do włosów farbowanych

Mocny szampon do włosów farbowanych nie jest dobrym wyborem. Równie szybko wypłukuje kolor, sprzyja przesuszeniu i łamaniu się włosów. Wysokiej jakości pielęgnacja w domu wymaga zastosowania szamponu bez siarczanów do włosów farbowanych, który delikatnie oczyszcza skórę głowy i pasma na całej ich długości oraz pomaga zachować kolor. Naturalne składniki zawarte w tych szamponach skutecznie zmiękczają i dodają naturalnego blasku, zatrzymują pigment po farbowaniu, pomagają nawilżać i odżywiać. Dobre szampony są dostępne na manada.

Dodatkowe wskazówki

Odpowiednie oczyszczanie to podstawa w przypadku włosów farbowanych w domu. Aby uzyskać maksymalne korzyści i zachować wspaniały wygląd włosów farbowanych, przestrzegaj tych prostych zasad:

 • Dobrze jest nie myć włosów przez co najmniej 48 godzin po zabiegu koloryzacji, aby pigment mógł się związać i ustabilizować na włosach.
 • Aby zachować kolor włosów i zachować jego świeżość na dłużej, stosuj specjalne suche szampony. Szybko wchłaniają sebum, zapewniając niezbędną przejrzystość i objętość u nasady.
 • Cały proces oczyszczania powinien być jak najdelikatniejszy. Najpierw spłucz niewielką ilość bezbarwnego szamponu i nałóż go na korzenie, delikatnie wmasowując w skórę głowy. Powstałą pianą spłukać długości włosów.
 • Po umyciu włosów szamponem zawsze nakładaj specjalną odżywkę dla dodatkowego nawilżenia, odżywienia i ochrony kolorowych loków.
 • Na koniec mycia spłucz włosy chłodną wodą — pomaga to zamknąć łuski na powierzchni każdego włosa, dzięki czemu staje się on gładszy i bardziej błyszczący.
 • Po umyciu włosów użyj ręcznika z mikrofibry, ponieważ łatwiej wchłania on wilgoć niż zwykłe ręczniki. Nie należy jednak trzeć ani wykręcać mokrych włosów, aby szybko je wysuszyć, gdyż może to uszkodzić ich strukturę.