Chcesz mieć zdrowe i piękne włosy? Zadbaj o skórę głowy!

Uroda

Osoby narzekające na stan swoich włosów, na przykład ich wypadanie, przetłuszczanie się czy spowolniony wzrost, często zapominają, że zdrowe i piękne włosy mogą rosnąć tylko na zdrowej skórze głowy. Chodzi tu nie tylko o przypadki stwierdzonych chorób dermatologicznych. Nawet gdy nie ma się łupieżu czy innych schorzeń, skóra głowy potrzebuje uwagi – szczególnie że jest każdego dnia narażona na szkodliwe czynniki.

Co szkodzi skórze głowy?

Wyróżnić można wiele czynników, które w ten bądź inny sposób wpływają negatywnie na skórę głowy, a przez to też na włosy, a większość osób naraża się na nie praktycznie codziennie. Jakie są to czynniki? Przede wszystkim mycie włosów zbyt ciepłą wodą. Gorąca woda nie tylko szkodzi włosom, ale też wysusza skórę głowy, w efekcie czego, broniąc się przed tym, produkuje ona zwiększone ilości sebum, a więc włosy zaczynają nadmiernie się przetłuszczać. Niekorzystne jest także czesanie się metalowymi szczotkami, które mogą drapać i kaleczyć skórę głowy. Fatalnie działa także używanie lakierów do włosów u nasady włosów czy farbowanie z narażaniem skóry na kontakt z farbą. Taka agresywna chemia mocno wysusza skórę głowy, powoduje jej podrażnienia, a także może oddziaływać na mieszki włosowe, powodując nawet ich obumarcie. Najczęściej jednak skutkuje to wypadaniem włosów i spowolnieniem ich wzrostu.

Jak zadbać o skalp?

Prócz unikania wyżej wymienionych czynników, skóra głowy potrzebuje też odpowiedniej pielęgnacji, podobnie jak skóra całego ciała i twarzy. Ważne jest złuszczanie i nawilżanie. Osiągnąć można to dzięki kosmetykom O-Right, wśród których znajduje się między innymi peeling do skóry głowy, a także pielęgnujące ją olejki. Zwłaszcza peeling ma duże znaczenie, gdyż łuszcząca się skóra głowy zatyka ujścia mieszków włosowych, co może prowadzić do niedotlenienia cebulek, a więc zmniejszenia tempa porostu oraz wypadania włosów. Kosmetyki O’Right są przy tym w pełni naturalne, dlatego można je nakładać nawet na wrażliwą skórę głowy bez obaw na przykład o podrażnienia.