hybrydy love

Najlepsze rodzaje manicure – co wybrać?

Uroda
manicure paznokcie czerwone

Dobry salon kosmetyczny jest w stanie zaproponować klientkom bardzo różne rodzaje manicure, które różnią się wieloma elementami, jak sposób wykonania, stopień inwazyjności i szkodzenia płytce, wygląd, a także trwałość. Większość z tych stylizacji można też samodzielnie wykonać w domu. Jakie są metody stylizacji płytek?

Manicure klasyczny

Zdecydowanie najlepiej jest poddawać mu się w salonie, nie tylko nawet jeśli chodzi o malowanie, gdyż z tym łatwo można sobie poradzić. Warto jednak pozwolić dyplomowanemu personelowi na wyrównanie płytek, ich wypolerowanie, a także zadbanie o skórki. To ostatnie zwłaszcza sprawia wiele trudności, zaś po wyjściu od kosmetyczki paznokcie i dłonie wyglądają wspaniale, przez co można nawet zrezygnować z ich malowania.

French manicure

Był hitem kilka lat temu, obecnie wypadł z łask, ale można spodziewać się, że prędzej czy później powróci. Płytki mające białe końcówki, na całej powierzchni pociągnięte przejrzystym, beżowym lub różowym lakierem, nadają dłoniom bardzo elegancki i niezwykle schludny wygląd.

Modny manicure hybrydowy

To obecnie zdecydowanie najbardziej popularna metoda zdobienia paznokci. Salony kosmetyczne oferujące „hybrydy” są wręcz szturmowane przez klientki, ale nie brakuje też kobiet, które zaopatrują się w produkty do takiej stylizacji i wykonują ją samodzielnie w domu. Jest to świetne rozwiązanie, gdyż manicure hybrydowy krok po kroku bardzo łatwo jest wykonać, a wykonując go samodzielnie, można sporo zaoszczędzić.

Tipsy – manicure żelowy i akrylowy

Takie metody w dużej mierze zostały wyparte przez hybrydy, niemniej jednak wiele salonów nadal ma je w swojej ofercie. Taka stylizacja jest wybierana głównie przez panie chcące przedłużyć paznokcie, a także pragnące bogatych zdobień, na przykład na wielkie wyjście.

Manicure japoński

Metoda ta jest idealna dla upiększania paznokci, których nie chce się malować, ale jest też stosowana jako sposób na wzmocnienie kruchych płytek, osłabionych na przykład częstym wykonywaniem hybrydy.