krem z filtrem do twarzy

Jaki jest najlepszy krem z filtrem przeciwsłonecznym do twarzy?

Uroda

Jeśli chodzi o ochronę skóry przed słońcem, nie można być zbyt ostrożnym. W końcu promieniowanie ultrafioletowe pochodzące ze słońca jest główną przyczyną przedwczesnego starzenia się i raka skóry. Nawet w pochmurne dni, promienie UV, które prowadzą do uszkodzenia skóry, nadal docierają do skóry. Dlatego tak ważne jest, aby zawsze nosić krem z filtrem, gdy jesteś na słońcu. Chociaż na rynku jest wiele opcji, znalezienie kremu z filtrem, który będzie dobrze współgrał z Twoim typem skóry i problemami z twarzą może być trudne. Oto wszystko, co musisz wiedzieć o znalezieniu najlepszego filtra przeciwsłonecznego do twarzy. W tym wpisie na blogu omówimy różne rodzaje filtrów przeciwsłonecznych do twarzy wraz z ich zaletami i wadami, a także kilka wskazówek, jak można znaleźć taki, który działa dla Ciebie.

Jaka jest różnica między filtrem do twarzy a filtrem przeciwsłonecznym?

jaki krem z filtrem do twarzy

Filtr przeciwsłoneczny będzie chronił zarówno przed promieniowaniem UVA jak i UVB, natomiast filtr będzie chronił tylko przed UVB. Istnieje wiele różnych rodzajów filtrów, z których każdy ma swoje mocne i słabe strony. Tlenek cynku i dwutlenek tytanu to dwa popularne filtry. Tlenek cynku jest bardziej skuteczny w blokowaniu promieniowania UVA i UVB niż dwutlenek tytanu. Kolejną ważną różnicą pomiędzy filtrami a kremami jest czas trwania ochrony. Kremy przeciwsłoneczne mają zazwyczaj datę ważności, ponieważ ochrona przed promieniowaniem UV ulega z czasem degradacji. Z drugiej strony, filtry zazwyczaj zapewniają ochronę przez cały okres użytkowania produktu. Zalecamy stosowanie zarówno filtrów przeciwsłonecznych, jak i filtrów do twarzy, jeśli zamierzasz przebywać na zewnątrz przez dłuższy czas.

SPF: Najważniejszy czynnik przy wyborze kremu z filtrem do twarzy na co dzień

Jak wspomnieliśmy powyżej, istnieją dwa rodzaje promieniowania ultrafioletowego, które wpływają na naszą skórę, gdy jesteśmy na zewnątrz: Promienie UVA i UVB. Jeśli chodzi o filtry przeciwsłoneczne do twarzy, ochrona UVB jest najważniejszą rzeczą, której należy szukać. Promienie UVB to te, które powodują oparzenia słoneczne i mogą prowadzić do przedwczesnego starzenia się skóry. Promienie UVB są odpowiedzialne za około 80% widocznych oznak starzenia się skóry, w tym zmarszczek, plam starczych i zwiotczenia. SPF to akronim oznaczający „współczynnik ochrony przeciwsłonecznej”. Jest to liczba określająca, jak długo można przebywać w bezpośrednim świetle słonecznym bez poparzenia. Im wyższa liczba SPF, tym większa ochrona przed promieniami UVB. Zalecany SPF dla kremów do opalania twarzy wynosi co najmniej 30. Wyższe numery SPF nie zapewniają większej ochrony przed starzeniem się. Zamiast tego, dają Ci więcej czasu na oparzenia słoneczne.

Ochrona przed UVA: kolejny czynnik, którego należy szukać w krem do twarzy z filtrem

Jak wspomnieliśmy powyżej, ochrona przed promieniowaniem UVB jest najważniejszym czynnikiem przy wyborze filtra przeciwsłonecznego. Promienie UVA, z drugiej strony, są odpowiedzialne za 80% starzenia się i uszkodzenia DNA, które mogą prowadzić do raka skóry. Często ludzie mają tendencję do zapominania o ochronie UVA. Jest to błąd, ponieważ nawet jeśli się nie poparzysz, promienie UVA mogą nadal powodować widoczne oznaki starzenia, takie jak zmarszczki, plamy i zwiotczenia. Dobry filtr do twarzy powinien zapewniać ochronę zarówno przed promieniami UVA, jak i UVB. FDA zaleca, aby wszystkie filtry przeciwsłoneczne miały wysoki procent ochrony przed UVB i UVA.

Znalezienie właściwego dopasowania: Typ skóry, odcień i problemy

krem z filtrem do twarzy na co dzień

Po znalezieniu kremu z filtrem do twarzy, który zapewnia ochronę zarówno przed promieniami UVB, jak i UVA, następnym krokiem jest znalezienie kremu, który będzie dobrze dopasowany do Twojego typu skóry i problemów z twarzą oraz tego czy będziesz go stosować pod makijaż. Niektóre filtry przeciwsłoneczne mogą działać lepiej niż inne, w zależności od rodzaju Twojej skóry. Jeśli masz naprawdę suchą skórę, możesz spróbować kremu lub balsamu beztłuszczowego. Jeśli masz skórę tłustą, najlepszym rozwiązaniem może być preparat na bazie wody. Jeśli masz wrażliwą skórę, możesz wypróbować krem z naturalnymi składnikami.

Więcej wpisów z kategorii uroda tutaj >>> https://idealnakobieta.pl/category/uroda/