Uprawianie odmian konopi do uprawy na otwartym polu

gadżety

Polska nie ma klimatu tropikalnego, dlatego musi spełniać specjalne wymagania pod względem prostoty, wczesnej dojrzałości i tolerancji na wahania temperatury. Jeśli wybierasz odmianę do uprawy okrywowej i nie masz pewności, że zdąży ona dojrzeć w twoim klimacie, wybierz odmianę automatycznie kwitnącą lub fotoperiodyczną odmianę ekspresową.

Zalety uprawy konopi indyjskich pod gołym niebem

Uprawa konopi indyjskich na zewnątrz ma wiele zalet w porównaniu z uprawą w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak:

  • Nieograniczony obszar uprawy. Nie chcesz mieszkać w zatłoczonej, małej skrzynce do uprawy na balkonie;
  • Oszczędność czasu i pieniędzy. Hodowca może bezpiecznie zrzucić ciężar opieki nad rośliną na barki natury;
  • Wysokie plony. Uprawiając konopie bez skrzynki w grocie, można uzyskać nawet 2-3 metry, a plony będą oczywiście wysokie. Z krzaka sativy można więc zebrać kilka kilogramów kwiatostanów. Nasiona marihuany outdoor uzyskują około dwa razy większy wzrost niż w uprawie indoor.

Wybór nasion marihuany do uprawy w warunkach polowych

Praktycznie każda odmiana konopi https://panpestka.pl/product-category/outdoor/ może być z powodzeniem uprawiana zarówno w pomieszczeniach, jak i na zewnątrz. Najważniejsze jest, aby znać warunki uprawy danej odmiany outdoor w zależności od lokalizacji i strefy klimatycznej, w której jest uprawiana.

Na przykład odmiany fotoperiodyczne kwitną średnio przez 8 do 10 tygodni. Kwitną przy co najmniej 12-godzinnym świetle dziennym. Oznacza to, że potrzebują dużo czasu, aby urosnąć, zakwitnąć i wydać owoce. Pierwsze mrozy po prostu zabiją roślinę.