Maseczki ochronne z bawełny idealne na głośniejsze dni

Odzież

W aktualnych czasach noszenie maseczki nie jest niczym dziwnym – wręcz przeciwnie. Brak maseczki ochronnej może być uważane za arogancję i brak podstawowej informacji na temat ochrony zdrowia.

Zima nie taka straszna
Wiele osób skarży się na trudności związane z oddychaniem w maseczce. Powszechnie uważano, że przyłbice sprawdzają się dużo lepiej od tradycyjnych masek. Jednak na okres jesienny i zimowy, gdy temperatura spada często poniżej zera, warto zaopatrzyć się w maseczki ochronne z bawełny. Zapewnią nie tylko świetna ochronę przed wirusami i bakteriami, ale również ogrzeją twarz i uchronią przed zimnem.

Ochrona i styl w jednym
Dwuwarstwowa lub trzywarstwowa maseczka bawełniana (sprawdź na gorteks.com.pl) nie przepuści niczego niepożądanego. Bardzo ważna jest jej regularna dezynfekcja, najlepiej gorącą wodą, a następnie pranie ręczne lub w pralce. Tego typu maseczka świetnie nadaje się do prania wraz z normalnymi ubraniami w pralce. Warto wtedy użyć delikatnego proszku lub płynu, aby nie podrażniał cery. Ogromnym ułatwieniem, głównie dla kobiet, jest dopasowanie koloru i faktury maseczki do stroju. Zakup bawełnianej maseczki dopasowanej kolorystycznie do odzieży wierzchniej świetnie wykończy stylizacje i pięknie się współgra.

Maseczki ochronne z bawełnianego materiału poza tym, że ochronią przed zakażeniem i chorobą, zadbają również o cerę. Wypryski nie zaskoczą nikogo, sucha skóra to będzie tylko przeszłość, a miękkość materiału sprawi, że noszenie maski nie będzie już takie straszne.