Do czego pasują spodnie dresowe?

Odzież

Spodnie dresowe być może nie pasują do absolutnie wszystkiego – co wcale nie oznacza, że nie próbuje się ich ze wszystkim łączyć – ale mogą stanowić atrakcyjny element wielu zestawów. Choć dla wielu osób o bardziej konserwatywnym spojrzeniu na modę łączenie ubrań sportowych i tych, które są tradycyjnie uznawane za bardziej formalne nie jest możliwe, wystarczy rozejrzeć się wokół, żeby stwierdzić, że ta właśnie się dzieje.

Standardowe – sportowe zestawy

Spodnie dresowe Adidas mogą być w tego rodzaju zestawach połączone na przykład z t-shirtem i bluzą z podobnego materiału. Popularne w modzie stało się w tak zwanym street style łączenie klasycznych, bawełnianych spodni od dresu z bluzą z gładkiego, syntetycznego materiału. Taką kreację prezentowali w latach dziewięćdziesiątych liderzy znanych rockowych zespołów popularnych wśród młodzieży. Również w tym czasie popularne stało się noszenie spodni dresowym jako zwyczajnej, codziennej części ubrania, a nie tylko traktowanie ich jako typowej odzieży do ćwiczeń. To samo zresztą dotyczy wielu innych, kojarzonych ze sportem rzeczy. Do codziennych, zwyczajnych stylizacji, dobrych na wiele różnych okazji zawędrowały wtedy sportowe buty, t-shirty, dresowe spodnie i bluzy, czapki baseballówki i wiele innych.

Mniej oczywiste połączenia

Współczesna moda lubi sięgać po kroje i materiały kojarzone ze sportowymi ubraniami. W salonach najpopularniejszych marek pojawiają się obecnie ubrania zupełnie niesportowe, ale nawiązujące do sportowego stylu, jak na przykład marynarki wykonane z grubej tkaniny, znane głównie z bawełnianych dresów, czy wiele innych – jak czapki, buty, spodnie – nawiązujące do sportowych krojów, ale wykonane z zupełnie innych, sugerujących raczej elegancki styl materiałów, albo wprost przeciwnie – ubrania wykorzystujące sportowe materiały do stworzenia czegoś zupełnie innego. We współczesnej modzie, zwłaszcza tej jej najpopularniejszej wersji widać ogromny eklektyzm w dobieraniu elementów kreacji i łączenie ubrań typowo sportowych z ubraniami o innym charakterze nikogo już nie dziwi.