Idealny blond – zrobisz sama!

Kosmetyki

Marzysz o pięknych i zadbanych blond włosach? Jeśli tak, z pewnością doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, że nie obędzie się bez farbowania. Cóż, farbowanie włosów to ostatnimi czasy bardzo popularny zabieg fryzjerski. Nie ma w tym absolutnie nic dziwnego, w końcu niemal każdy marzy o tym, by wyglądać możliwie jak najlepiej, jednak niewiele osób zdaje sobie sprawę z tego, jak naprawdę wygląda farbowanie włosów.

Proces dekoloryzacji

Jeśli na Twoich włosach była już położona farba, to pierwszym zadaniem za które musi zabrać się fryzjer, jest oczywiście dekoloryzacja. Zabieg dekoloryzacji polega na niczym innym jak na pozbawieniu włosa wcześniej nadanego mu koloru. Jak łatwo można się domyślić, ten zabieg stosuje się głównie po to, by włos łatwiej przyjmował nowy i świeży kolor. Dekoloryzację powinno się stosować w każdym przypadku, jednak jest ona szczególnie ważna, gdy mowa o przechodzeniu z ciemnego koloru do blondu. W tym przypadku niezbędne może okazać się również rozjaśnianie.

Rozjaśniacz do włosów – czy mocno niszczy włosy?

Nie od dziś wiadomo, że jeśli chodzi o blond, niemal konieczne będzie użycie rozjaśniacza. Wiele osób boi się, że po zabiegu rozjaśniania ich włosy będą mocno zniszczone, a co za tym idzie zaczną wypadać, a ich wygląd będzie co najmniej niezachęcający. Należy jednak jasno zaznaczyć, że nie ma nic bardziej mylnego, niż takie przekonanie. Obecnie na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów rozjaśniaczy, wybór jest naprawdę ogromny, to z kolei ma duży wpływ na to, że fryzjerzy starają się wybrać produkt, który jest jak najmniej inwazyjny. Ponadto nowoczesne fryzjerstwo już dawno odchodzi od metod, które mają negatywny wpływ na włosy.

Jaki rozjaśniacz wybrać?

Cóż tą kwestię najlepiej jest pozostawić profesjonaliście. Dobry fryzjer będzie doskonale wiedział jaki rozjaśniacz do włosów wybrać w Twoim przypadku. Jeśli jednak chcesz działać na własną rękę, warto jest wcześniej dokładnie zaznajomić się z tematem, by nie popełnić żadnego niechcianego błędu.