Jaka suknia ślubna będzie najlepsza?

Moda

Wygląd sukni ślubnej to jedno, ale znacznie ważniejszą kwestią jest to, czy jest ona dopasowana do sylwetki panny młodej. W przeciwnym razie trzeba liczyć się z tym, że narzeczona nie będzie korzystnie wyglądać w wybranej kreacji, a przecież każda kobieta pragnie błyszczeć w tym niezwykłym dla niej dniu.

Litera H, X, Y, A czy też może I? Jaka suknia ślubna będzie najlepsza?

Każda kobieta wygląda inaczej i nie chodzi tutaj jedynie o fryzurę, rysy twarzy czy też wzrost, ale również o sylwetkę. Wbrew pozorom typ figury ma ogromne znaczenie podczas wybierania sukien ślubnych. Nic więc dziwnego, że nie jest wcale tak łatwo znaleźć dla siebie idealną kreację. Nawet najpiękniejsze suknie ślubne po założeniu mogą okazać się mało atrakcyjne, gdyż po prostu nie będą one pasować do sylwetki. Dobrze dopasowana stylizacja to podstawa, jeśli chodzi o ładny wygląd i wygodę. Dior dzieli typy figur na te w kształcie litery A, H, X, Y i I. Można je określić także jako gruszka, jabłko, klepsydra, kielich i linijka. Nie trzeba chyba nikomu mówić tego, że jabłko ma inne proporcje niż linijka czy kielich, co ma ogromne znaczenie w przypadku fasonu sukni.

Kobieta o figurze litery A ma szczupła talię i mały biust oraz znacznie szersze biodra i uda. W jej przypadku godne polecenia są suknie za pomocą których podkreśli się wcięcie w talii i plecy. Litera H to duży biust, szerokie biodra i zwykle odstający brzuch. Najlepiej jest wybrać suknie, która zatuszuje te mankamenty i uwydatni duży biust odpowiednim dekoltem. Litera X to figura z idealnymi proporcjami, w przypadku której można liczyć na ogromne pole do popisu, jeśli chodzi o wybór sukni ślubnej. Pasuje niemalże każdy fason. Litera Y to figura z mocno rozbudowaną górą i wąskim dołem. Konieczna jest zatem sylwetka, która zrównoważy sylwetkę. Z pewnością nie sprawdzą się suknie z odkrytymi ramionami, ale fasony z rozkloszowanym dołem będą idealne. Figura filigranowa, z małym biustem i brakiem wcięcia w talii to litera I. Należy wybrać suknię, która podkreśli plecy i optycznie powiększy biust.