czółenka różowe

Damskie czółenka – przydatne porady!

Moda

Dla większości kobiet buty stanowią podstawę atrakcyjnego wyglądu. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Jest olbrzymia różnica między tą samą kobietą w tenisówkach i dresie, a tą w sukience i w szpilkach.

Buty podstawą dobrego stylu

Każda kobieta powinna mieć w swojej szafie co najmniej jedną parę klasycznych szpilek na większe wyjścia. Modne czółenka na obcasie potrafią odmienić z pozoru zwykłą stylizację, nadając jej elegancji. Ubierając garsonkę lub elegancką sukienkę, również nie nakładamy butów innych niż czółenka. Ich smukły kształt wydłuża nasze nogi. Staramy się w nich prostować, cofając łopatki do tyłu. Sprawia to, że atrakcyjnie się prezentujemy. Pasują również do większości jeansów i koszul, jest wiele powodów, dla których warto je ubierać, przynajmniej raz na jakiś czas.

Wygoda i komfort

czółenka czerwone wiązaneMimo bezdyskusyjnego piękna, czółenka damskie powinny być też wygodne. Jeśli obuwie uwiera lub jest za małe, będzie to widać, po sposobie, w jaki się poruszamy.

Jak zwiększyć komfort?

– Obcas sprawia, że nasza stopa jest nienaturalnie wygięta, warto więc wybierać te modele, które pod śródstopiem mają choćby centymetrową platformę, pozwala ona zwiększyć komfort i minimalizuje ewentualne bóle kręgosłupa.
– Dodatkowo, można kupić żelowe wkładki, które również odrobinę podniosą przednią część stopy.

Cena a jakość

Ciężko wyobrazić sobie buty dobrej jakości, jeśli nie są one wykonane z naturalnej skóry. Skóra naturalna pozwala skórze oddychać, ponadto dopasowuje się do stopy, ponieważ jest miękka. Niektóre buty mogą być wygodne, nawet jeśli wykonane są z syntetycznego materiału, jednak ciężko doścignąć komfort użytkowania, jaką daje naturalna skóra.

Co prawda trzeba więcej zapłacić za skórzane czółenka, ale jest to wydatek jednorazowy i przełoży się on na większą żywotność naszego obuwia. Wiedzą o tym Panie, które na co dzień noszą szpilki, bo tego wymaga od nich stanowisko, które zajmują lub po prostu to jedyny rodzaj obuwia, w którym czują się dobrze i elegancko.