komplet biżuterii

Kompletowanie biżuterii – o czym pamiętać?

Biżuteria i akcesoria

Zestawienie kompletu biżuterii tak, by była ozdobą stylizacji to nie lada umiejętność. Dobrze skomponowany zestaw podkreśla ubiór oraz urodę noszącej ją kobiety. Zestaw źle skomponowany przytłacza. Jakich zasad należy przestrzegać, by prawidłowo komponować biżuterię?

Biżuteria w komplecie – zwarta kompozycja

Komplet biżuterii, strój oraz uroda kobiety muszą stanowić spójną całość. Biżuteria ma służyć podkreśleniu uroku stylizacji i urody noszącej ją kobiety. Jeżeli biżuteria nie sprawia takiego wrażenia, to znaczy, że została źle skompletowana.

Jednym z najważniejszych czynników na stworzenie eleganckiego kompletu biżuterii jest osiągniecie spójnej całości. Biżuteria podkreślą stylizację. W innych momentach ciuchy są tłem, które uwypuklają komplet biżuterii.

Wybór biżuterii a nastój

Komplet delikatnej, małej biżuterii idealnie wpisze się w strój, który zakładamy na co dzień, jak i bardziej oficjalne wyjścia. Komplet łańcuszków będzie idealnie wyglądał, gdy dopasujemy go do bluzki z kołnierzykiem i większym dekoltem. Łańcuszki ułożone kaskadowo będą wyglądały elegancko i harmonijnie. Małe kolczyki dopełnią stylizacji.

Noszenie dużej biżuterii jest bardziej wymagające. Duży komplet biżuterii można założyć wyłącznie do stonowanej kreacji na specjalne okazje. Wyjścia codzienne nie są najlepszym momentem do zakładania dużej, eleganckiej biżuterii, która może wydawać się niestosowna.

Kompletując biżuterie, należy ją dostosować do stroju oraz okazji, na którą będziemy się ubierać. Sytuacje codzienne wymagają kompletów biżuterii delikatniejszych. Specjalne okazje mogą być szansą na odważniejsze eksperymenty.