Strój kąpielowy dobierz do karnacji i sylwetki

Bielizna

Jeśli chcesz prezentować się w swoim stroju kąpielowym stylowo i atrakcyjnie, koniecznie dobierz odpowiedni kolor i fason do swojego typu urody i sylwetki. Stań przed lustrem i w oświetleniu dziennym dokonaj analizy kolorystycznej oraz zwróć uwagę na swoje kształty.

Jak dobrać kolor bikini do karnacji skóry

Wyróżnia się cztery typy urody. Wiosna i Jesień charakteryzują się ciepłym odcieniem karnacji, zielonymi oczami, włosami w odcieniu złocistego blondu, ciepłego brązu z domieszką czerwieni lub rudości. Skóra dobrze znosi opalanie i przyjmuje ładny odcień. Panie o ciepłym typie urody powinny wybierać stroje kąpielowe w kolorach ognia i ziemi – brązowe, złote, żółte, beżowe. Tego typu barwy podkreślą piękną opaleniznę. Panie o chłodnym typie urodzie to Lato i Zima. Wyróżnia je jasna, w przypadku Zimy wręcz porcelanowa skóra, niebieskie, jasne oczy i włosy w chłodnym odcieniu. Skóra nie przepada za promieniami słońca, opala się zazwyczaj na czerwono i wymaga wysokiej ochrony UVA i UVB. Dla tego typu karnacji warto wybrać bikini w kolorze błękitu, granatu, szarości, srebra. Polecane są też kolory pastelowe.

Kostiumy kąpielowe, a rodzaj sylwetki

Klepsydry cieszą się bardzo kobiecą i zgrabną figurą. Aby jeszcze bardziej podkreślić walory sylwetki warto wybrać strój jednoczęściowy z wycięciem w tali. Gruszki mają zazwyczaj mały biust i krągłe biodra, strojem, którego górna część ozdobiona jest falbaną optycznie powiększą piersi i nadadzą sylwetce odpowiednich proporcji. Panie o sylwetce marchewki posiadają szersze ramiona i węższe biodra. Kostiumem kąpielowym da się zrównoważyć rozbudowaną górę, wybierając majtki z aplikacjami lub szerokimi wiązaniami na biodrach. Kobiety, których krągłości zlokalizowane są w okolicach tułowia powinny wybrać jednoczęściowy kostium w jednolitym kolorze. Dobrze sprawdzą się marszczenia w tali, które ukryją wystający brzuszek. Kobietom o pełnych biustach sprawdzą się biustonosze usztywniające na szerokich ramiączkach, posiadaczki małych piersi mogą wybrać uroczą bardotkę i staniki typu push-up.