naszyjnik z diamentami

Czy diamentowy naszyjnik to idealna biżuteria dla każdego?

Biżuteria i akcesoria Wiedza

Diamenty i brylanty to jedne z najbardziej pożądanych i jednocześnie bardzo rzadkich kruszców jubilerskich. Po diamentowe naszyjniki sięgają ludzie na całym świecie, ponieważ są cenione za klasyczne piękno i stanowią elegancki dodatek. Diament jest najtwardszym minerałem występującym na świecie, co zapewne stanowiło inspirację dla jego nazwy, która pochodzi od greckiego słowa oznaczającego „niepokonany, niezniszczalny”.

Czym się różnią diamenty od brylantów?

Te kamienie szlachetne różni ilość pracy włożona w obróbkę. Brylanty to najwyższy poziom sztuki jubilerskiej. Tak nazywamy bowiem poddane obróbce diamenty, którym nadano szlif brylantowy. Zgodnie z zasadami sztuki szlif brylantowy musi mieć co najmniej 58 faset. Patrząc z góry widzimy okrągły kamień. Możemy spotkać także inne klejnoty o wysokiej przezroczystości z tym szlifem. Jest on bowiem szczytem kunsztu jubilerskiego i nadaje kamieniom niesamowitego blasku. Jednak to diamenty są najlepszymi przyjaciółmi kobiety, jak śpiewała Marylin Monroe.

Jak nosić naszyjnik z diamentami?

Kamienie szlachetne, w tym diamenty najczęściej występują razem ze złotem, które symbolizuje luksus, bogactwo i ponadczasowość. Diamentowy naszyjnik Marko może pasować do niemal każdej stylizacji. Minimalistyczny naszyjnik z mniejszym diamentem będzie pasował do codziennej stylizacji. Na wieczorne wyjście do opery lub na oficjalne przyjęcie niewątpliwie sprawdzi się bogato zdobiony wisior lub okazała kolia. Dłuższy naszyjnik pięknie wysmukli szyję i podkreśli obojczyki. Piękno kształtu, błysku światła odbitego w fasetkach diamentów najlepiej pokaże odkryty dekolt. Na skórze kamień będzie lśnił całym bogactwem.