klapki czerwone

Jakie klapki damskie na lato wybrać?

Moda

Wkrótce przed nami okres wakacyjny i letnie miesiące, a te bywają w naszym regionie wyjątkowo upalne. Czas więc nieco odświeżyć swoją garderobę, także w kwestii obuwia. Ciepłe i ocieplane traperki, kozaki i śniegowce wylądują w szafie, a w ich miejsce pojawią się znacznie lżejsze odpowiedniki. Wśród najpopularniejszych letnich butów damskich są niewątpliwie klapki. Ich głównymi zaletami są lekkość oraz przewiewność. Na rynku są dostępne zróżnicowane modele, klapki damskie eleganckie, japonki, klapki na obcasie i wiele innych. Pojawia się więc pytanie, jakie buty klapki na lato warto wybrać?

Klapki na obcasie – stylowa opcja


Klapki na obcasie może nie należą do najwygodniejszych butów, jednak będą pasować do zwiewnych sukienek jak i do letnich kombinezonów czy szerokich spodni. Dla wielu kobiet więc właśnie ta opcja wydaje się być odpowiednia. Klapek na obcasie jest na rynku mnóstwo i jest w czym wybierać.

Klapki na koturnie – niskie kobiety będą zadowolone


Co zrobić, aby optycznie wydłużyć nogi i sylwetkę? Ubrać buty na koturnie. Są szybkie w zakładaniu i dobrze wyglądają. Jednym słowem, warto mieć ten rodzaj obuwia w swojej szafie. Pasują szczególnie do wąskich spodni.

Na plażę i wakacje – japonki


Japonki to zwyczajne klapki na lato, które sprawdzą się podczas wakacyjnych wyjazdów. Są nieodłącznym elementem wypadów na plażę czy basen, a także krótkich spacerów. Na dłuższe wyjścia jednak się nie sprawdzą – poobcierają nas, poza tym nie usztywniają kostki i nie są specjalnie wygodne przy długim chodzeniu po twardym podłożu.

Mule – ekstrawagancka nowość


Ostatnio modne są mule, czyli klapki, które przednią częścią przypominają raczej kapcie. Jeżeli chcesz się wyróżnić na ulicy i cenisz sobie niestandardowe rozwiązania, możesz wybrać właśnie taki rodzaj obuwia. Mało kto przejdzie obok ciebie obojętnie na ulicy. 

Rodzajów klapek jest całkiem sporo i bez trudu powinniśmy znaleźć takie, które spełnią nasze oczekiwania i pozwolą cieszyć się wakacyjnymi chwilami w gronie rodziny i znajomych.