Materace fdm

Moda na kokosowo piankowe materace fdm

Meble

Kokosowo-piankowe materace fdm posiadają bardzo wiele rodzajów wypełnienia, dlatego też każdy użytkownik może wybrać idealne dla siebie modele. Największym zainteresowaniem cieszą się nowoczesne materace, które posiadają termoelastyczną piankę visco.

Niezawodna pianka lateksowa

Wysoki komfort wypoczynku zapewniają materace fdm oparte na niesamowitej piance lateksowej. Jeżeli chodzi o warstwę kokosową, to jej głównym zadaniem jest utwardzenie struktury materaca. Oryginalne materace firmy fdm oprócz wspomnianego kokosa posiadają także piankę termoelastyczną. Osoby, które mają nieco więcej środków finansowych na koncie, mogą postawić na piankę wysokoelastyczną HR, która może pochwalić się doskonałą wytrzymałością i sprężystością. Najtańszym rozwiązaniem są oczywiście materace z nietrwałą pianką poliuretanową PUR.

Materace fdm

Jakie zalety?

Kokosowe materace FDM dostępne na MebleTkaniny.pl cenione są przede wszystkim za solidne podparcie i dużą odporność na odkształcenia warstwy kokosowej. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że materace nawet po wielu latach użytkowania spełniać będą swoje podstawowe zadania. Pamiętać należy również o tym, że naturalne wypełnienie znacząco ułatwia prawidłowy obieg powietrza, dzięki czemu nie ma tak dużych problemów z zawilgoceniem materaca. Bardzo ważne jest jednak to, aby pamiętać o systematycznym wietrzeniu i praniu pokrowca. Uważać należy także na materace gryczano-kokosowe albo na modele, które posiadają wyłącznie wypełnienie z same gryki. Kokosowe materace są dobrym wyborem nie tylko dla osób starszych, ale również dla małych dzieci.