Jak przedłużyć kolor? Szampon do blond włosów

Kosmetyki

Szampony do blond włosów są kosmetykami, które skutecznie niwelują żółte odcienie i pasma. Dzięki szamponom dla blondynek mogą one cieszyć się dłużej swoim ulubionym kolorem bez konieczności wizyt u fryzjera co dwa tygodnie. Szampon do blond włosów  jest świetny w niwelowaniu niekorzystnych odcieni i tonów. Fiolet skutecznie niweluje żółć, ponieważ znajduje się naprzeciwko w palecie kolorów. 

Jak używać szamponów do włosów blond? Dla kogo będą najkorzystniejsze?

Warto mieć na uwadze, że szampon do włosów blond jest jedynie uzupełnieniem pielęgnacji włosów, chyba że stawia się na produkty renomowanych marek, których produkty w swoich składach mają mnóstwo odżywczych składników. Fioletowe szampony z niszowych półek mogą sprawiać, że pasma będą przesuszone co spowoduje ich kruszenie oraz puszenie, a to w rezultacie sprawi, że włosy będą się łamać – fryzura będzie nieestetyczna a w rezultacie trzeba będzie mocno skrócić włosy. Warto wybierać produkty od renomowanych producentów i dokładnie czytać składy. 

Kiedy warto sięgnąć po szampon do blond włosów?

  • Wszystkie posiadaczki blond włosów mogą z niego czerpać korzyści – bez znaczenia czy blondynka jest naturalna czy farbowana. 
  • W przypadku srebrnych pasm, które mają tendencję do żółknięcia.
  • Szampon idealnie sprawdzi się nawet w przypadku pasm.
  • Panie, które mają naturalne siwe włosy- szampon wyciąga z koloru wszystkie najlepsze barwy
  • Czasami fioletowy szampon jest używany w przypadku brązowych włosów – one również mają tendencje do tego aby nieestetycznie żółknąć. Nawet jeden zabieg raz w tygodniu może skutecznie ochronić przed nieestetycznymi żółtymi pasmami.  
  • Wybierając szampon do włosów blond trzeba koniecznie czytać skład kosmetyku. Produkty szczególnie te niszowe mogą przynieść więcej złego niż dobrego.
  • Najlepiej jeśli szampon jest wzbogacony w oleje i inne składniki odżywcze, które nie tylko nie będą szkodzić ale i też pozostawią włosy piękne i pełne blasku.

Jak stosować fioletowe szampony?

Przed nałożeniem szamponu do włosów blond najlepiej dokładnie umyć je samą wodą pod lekko ciepłym strumieniem – to sprawi, że kosmetyki będą lepiej wnikać w pasmo włosa. Ciepła woda delikatnie otwiera łuski włosowe a to sprawia, że pigmenty fioletu lepiej się przyswoją. Szamponu nie należy spłukiwać od razu, najlepiej dać mu około 2 minut na porządne wchłonięcie się w strukturę włosa. Z całą pewnością w łazience każdej blondynki powinien znaleźć się fioletowy szampon – to dzięki niemu wizyty u fryzjera mogą być znacznie rzadsze.