sklep ogrodniczy

Pielęgnacja roślin jesienią – krok po kroku

Dom

Schyłek lata, końcówka sierpnia – to idealny okres na przygotowanie ogrodu do sezonu jesienno-zimowego. Wiosna i upalne lato z pewnością sprawiły, że nasz płot wyblakł, a trawnik wymaga odżywienia po gorących promieniach słońca i braku dostatecznej ilości deszczu. Warto przeznaczyć jeden z ostatnich letnich weekendów na przydomowe porządki, które pozwolą naszym roślinom przetrwać czas deszczowej jesieni i mroźnej zimy.

Gdzie kupić preparaty do pielęgnacji roślin?

Przed jesienią warto potraktować trawnik nawozem. Z pewnością potrzebuje on tego po wyczerpującym dla niego lecie. Nawóz powinien być dobrany do rodzaju trawy, jaka rośnie w naszym ogrodzie. Każda hurtownia ogrodnicza posiada przeszkolonych sprzedawców, z którymi można porozmawiać na temat konkretnych produktów. W większości miast i miasteczek prężnie działa jakieś centrum ogrodnicze, w którym sprzedawcy chętnie udzielają porad w zakresie pielęgnacji roślin. Z pewnością preparaty do roślin można kupić również w niejednym sklepie ogrodniczym online, ponieważ i tu bardzo często możemy prosić o poradę, udzieloną mailowo lub przez chat z pracownikiem. Dodatkową zaletą zakupu przez Internet jest to, że towar przyjeżdża prosto do naszego ogrodu, nie musimy nigdzie po niego jechać.

Czym zabezpieczyć drewno w ogrodzie?

Przed jesienią bardzo dobrze byłoby zadbać również o małą architekturę w ogrodzie. Produkty do impregnacji drewna oferuje niemal każdy sklep ogrodniczy online. Część elementów – jak huśtawki czy drewniane meble – można schować na zimę do domku narzędziowego. Jednak pergole czy altanki muszą stać na zewnątrz cały czas. Warto zakupić zatem jakiś preparat chroniący drewno, na przykład lakierobejcę.