srebrny łańcuszek

Łańcuszki srebrne – najważniejsze kryteria wyboru

Biżuteria i akcesoria

Łańcuszek srebrny to wyjątkowy rodzaj biżuterii. Jest delikatny i dyskretny. Odpowiednio dopasowany potrafi jednak stanowić centralny punkt stylizacji. To właśnie umiejętności wykorzystania stwarzanych przez niego możliwości warto więc poświęcić jak najwięcej uwagi. Jak dopasować łańcuszki srebrne do, jeśli chce się, aby skupiały na sobie wzrok?

Po pierwsze – długość łańcuszka

Przyglądając się srebrnym łańcuszkom dostępnym na stronie https://www.marko.pl/lancuszki-srebrne w sprzedaży, szybko można dostrzec, że dość znacząco różnią się one między sobą. Jedną z ważniejszych cech, które je różnicują wydaje się być przy tym ich długość. Ta jest uzależniona przede wszystkim od rodzaju dekoltu. Srebrny łańcuszek powinien jednak korespondować także z konkretnym elementem garderoby, kształtem szyi oraz kształtem twarzy. Jeśli da się dopasować go naprawdę dobrze, można liczyć na to, że nie tylko pięknie wyeksponuje dekolt, ale również ukryje niedoskonałości szyi i twarzy.

srebrny łańcuszek w zbliżeniu

Po drugie – splot

Prowadząc poszukiwania idealnego srebrnego łańcuszka warto zwracać też uwagę na jego splot. I on może wpływać przecież na sposób postrzegania tego elementu biżuterii. Najbardziej delikatnym, a jednocześnie najpopularniejszym jest łańcuszek srebrny typu wenecjana nazywany też kostką. To opcja na każdą okazję, choć dobrze pamiętać, że łańcuszek tego rodzaju zwykle nie sprawdza się najlepiej noszony solo.

Za bardzo ciekawe można też uznać srebrne łańcuszki typu pancerka. Wzór, dla którego typowe są spłaszczone ogniwa i oszlifowane brzegi pojawia się w sprzedaży w różnych grubościach. Tylko od kupującego zależy to, czy zdecyduje się na opcję ledwo widoczną, czy też na srebrny łańcuszek dość wyraźnie rzucający się w oczy. Pancerka do niedawna była uważana za tym łańcuszka zarezerwowany przede wszystkim dla mężczyzn. Dziś jednak coraz chętniej korzystają z niej również kobiety.