plecak z lisem

Czym jest plecak z lisem i skąd jego popularność?

Biżuteria i akcesoria

Solidny, pojemny plecak to podstawowe wyposażenie każdego miłośnika pieszych wędrówek, bądź rowerowych wycieczek. Poza przeznaczeniem wyprawowym plecak to narzędzie dnia codziennego. Zapewnia wygodę, a przy tym mieści wszystko, co potrzebujemy zabrać ze sobą do pracy, szkoły, czy na spacer do parku. Podobnie jak z innymi częściami garderoby, czy dodatkami, na rynku plecaków również zauważalne są trendy, jak chociażby popularność tak zwanych plecaków z lisem.

Czym jest plecak z lisem i dlaczego ten produkt cieszy się tak dużą popularnością?

W ostatnim czasie plecak z lisem jest najbardziej poszukiwanym sprzętem do turystyki. Charakterystyczny logotyp lisa to znak rozpoznawczy produktów szwedzkiej firmy Fjallraven Kanken. Dzięki bardzo wysokiej jakości wykonania, ponadprzeciętnej trwałości i atrakcyjnemu, nieco minimalistycznemu designowi, plecaki zyskały ogromne rzesze miłośników na całym świecie. Okazuje się jednak, że na fali popularności próbują zarobić firmy produkujące wierne kopie szwedzkich plecaków.

Jak rozpoznać, czy to oryginalny plecak Kanken?

plecak z lisem

Podobnie jak w przypadku innych produktów, wprawne oko zazwyczaj będzie w stanie wychwycić różnice, sugerujące, że mamy do czynienia z podróbką. W przypadku plecaków Kanken warto zwrócić uwagę przede wszystkim na:

  • jakość wykonania – plecaki szwedzkiej marki cechują się wysoką jakością, dlatego nie ma tu mowy o żadnych niedoskonałościach, jak chociażby wystających nitkach, czy krzywych lub niepełnych szwach,
  • logotyp – falsyfikaty często wyróżniają się innym wyglądem popularnego lisa, na przykład obróconą w drugą stronę głową,
  • flaga Szwecji umieszczona na wizytówce wewnątrz plecaka – to element, którego często brakuje, wspomnianą wizytówkę znajdziesz w środku plecaka.

Jaki plecak typu kanken wybrać?

Rynek plecaków firmy Fjallraven Kanken jest dosyć spory, dlatego każdy powinien znaleźć coś dla siebie. Trudno bowiem doradzić wprost, jaki plecak typu kanken wybrać. Decydując się na konkretny model, warto wziąć pod uwagę indywidualne potrzeby oraz sposób jego użytkowania. Pamiętajmy jednak, by dokonywać zakupów w sprawdzonych, rzetelnych sklepach. To doskonały sposób na uniknięcie ryzyka, że nasz plecak będzie falsyfikatem.