kobieta w złotym naszyjniku

Na co zwrócić uwagę wybierając naszyjnik złoty?

Biżuteria i akcesoria Moda

Złota biżuteria jest ponadczasowa, dlatego też najprawdopodobniej nigdy nie wyjdzie z mody. Osoby, które planują kupić złoty naszyjnik damski powinny zwrócić uwagę przede wszystkim na jakość kruszcu. Najdroższym rozwiązaniem jest oczywiście czyste złoto. Osoby, które chcą nieco zaoszczędzić mogą postawić jedynie na pozłoconą biżuterię.

Szeroka oferta złotych naszyjników damskich

Producenci oferują swoim klientom złote łańcuszki pełne, platerowane oraz drążone. Każde rozwiązanie ma oczywiście swoje zalety i wady, dlatego też tym bardziej warto dowiedzieć się o nich nieco więcej, dzięki czemu zdecydowanie łatwiej będzie dokonać udanego zakupu. Najtańsze są łańcuszki platerowane. Pamiętać należy jednak o tym, że pokryty złotem metal dość szybko się ściera. Przy biżuterii z litego złota nie ma tego i wielu innych problemów. Na półkach sklepowych znaleźć można także naszyjniki złote, gdzie łańcuszki są wydrążone. Jedyną wadą jest tak naprawdę niska odporność na urwanie. Tanie łańcuszki zbiegiem czasu mogą również wyszczerbiać się. Niestety nawet stosunkowo niewielkich deformacji nie ma możliwości naprawienia.

Próba złota ma znaczenie

Aby wybrać porządny złoty naszyjnik damski warto zwrócić uwagę także na próbę złota. Jak łatwo się domyślić im wyższa próba i czystszy kruszec, tym cena biżuterii drastycznie wzrasta. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że czyste złoto jest miękkie. Jeżeli naszyjniki złote będą noszone na co dzień to warto postawić na biżuterię o niższej próbie. Dla osób, które zmagają się z alergią najlepszym wyborem są z kolei złote naszyjniki o próbie złota nieprzekraczającej 10 karatów.

Jaki splot łańcuszka?

Inwestując w naszyjnik złoty warto zwrócić uwagę także na rodzaj zastosowanego splotu. Estetyczne i gładkie łańcuszki są najlepszym wyborem. Warto zadbać także o to, aby wybrać modele, które nie będą się plątać.