Jak działają preparaty do usuwania skórek?

Kosmetyki

Każdy, kto kiedykolwiek wykonywał manicure wie, że usunięcie skórek przy paznokciach wcale nie należy do łatwych zadań. Trzeba przy tym bardzo uważać, by nie uszkodzić płytki paznokcia i nie pogorszyć jego stanu. To dość ryzykowne. Równocześnie nie ma powodu, by pozostawiać na miejscu nieestetyczne i twarde skórki. Z nimi manicure na pewno nie będzie wyglądał dobrze. Z tego powodu najczęściej sięga się po specjalne preparaty do usuwania skórek. Jak działają?

Zmiękczanie skórek

Najczęściej preparat do usuwania skórek z Manada ma formę oliwki lub olejku. Jego zadaniem jest wniknięcie głęboko w strukturę skórki i nawilżenie jej. Dzięki temu staje się ona miękka i można bez trudu ją wyciąć. Olejki do skórek mogą też mieć działanie odżywcze i regenerujące. Stosuje się je nawet wtedy, gdy do usuwania skórek wykorzystywana jest frezarka. Warto o tym pamiętać. Sięgnięcie wyłącznie po frez może nie być dobrym pomysłem, bo jego użycie będzie wymagało sporo siły. Łatwo wtedy o uszkodzenie płytki paznokcia. Będzie ono nie tylko bolesne, ale też bardzo nieestetyczne. Warto podkreślić, że takie uszkodzenia zwykle długo się goją. Paznokieć się nie regeneruje, ale po prostu rośnie i z czasem uszkodzenie przesuwa się tak bardzo, że jest obcinane wraz z nadmiarem paznokcia. To z kolei wymaga całkiem dużo czasu, bo paznokcie rosną przeciętnie o kilka milimetrów w skali miesiąca.

Rozpuszczanie skórek przy pomocy preparatu

Dobry preparat do usuwania skórek może też być opracowany na bazie składników analogicznych do peelingów enzymatycznych. W jego składzie mogą być naturalne substancje, których zadaniem jest rozpuszczanie martwego naskórka. Takie preparaty są dość łatwe w użyciu. Wystarczy aplikować je na skórki i odczekać około 5 minut. Po tym czasie pozostałość preparatu można po prostu zetrzeć. Tyle wystarczy, by zrogowaciała, twarda skórka rozpuściła się i została bez trudu usunięta. To rozwiązanie, które doskonale sprawdza się nawet w przypadku osób, które nie mają doświadczenia w wykonywaniu manicure. Stosowanie takich środków jest bezpieczne. Nie wymaga mechanicznej ingerencji w skórki czy płytkę paznokcia, więc nie ma ryzyka ich uszkodzenia. To bardzo ważne, bo wpływa na to, że właściwie każdy może użyć takiego preparatu. Po usunięciu skórek można przystąpić do wykonania manicure jak zwykle. Jego użycie nie zmniejszy przyczepności lakieru i nie wpłynie negatywnie na jego trwałość. Niektóre z preparatów mogą nawet odżywiać i wzmacniać płytkę paznokcia, co sprawia, że użycie ich przed położeniem lakieru jest szczególnie wskazane.