stoły rozkładane do salonu

Stoły rozkładane – okrągłe czy prostokątne?

Dom

Stoły rozkładane są bardzo praktycznym i funkcjonalnym meblem. To dzięki nim można zamienić skromną uroczystość w prawdziwą ucztę. W zaledwie kilka sekund zamieni się go w duży stół, który pomieści dużo więcej osób. Zastanawiając się nad jego zakupem, warto przemyśleć, czy lepiej wybrać stół rozkładany okrągły cz popularny model – prostokątny?

Kiedy warto mieć stół rozkładany?

stoły rozkładane do salonu

Taki stół sprawdzi się szczególnie u osób posiadających niewielki metraż. Dzięki takiemu rozwiązaniu na co dzień można posiadać wygodny, mały stół, który spokojnie wystarczy na potrzeby mieszkającej w niej rodziny. Na specjalne okazje lub wielkie uroczystości – stół ten się rozkłada. Wówczas uzyskuje się już większa powierzchnię, która pomieści więcej jedzenia i więcej osób przy stole.

Okrągły model

To prawdziwy hit, który zawładnął sercami wielu klientów. Stoły rozkładane okrągłe zyskały na popularności w ostatnim czasie, gdyż są bardzo nowoczesne, designerskie i spokojnie można je wkomponować w wiele ciekawych aranżacji. Takie stoły często wybierają nawet kawiarnie i restauracje, gdyż są stylowe i eleganckie (zarówno przed rozłożeniem, jak i po).

Uniwersalny, prostokątny model

Ten model znany był i ceniony 30 lat temu. Również teraz wieku klientów wraca do klasycznych rozwiązań i poszukuje takiego solidnego dobrego stołu, który łatwo rozłożyć. Taki model obecnie na wyprzedażach można kupić w granicach 1000 – 3000 zł.