Odwieczny stereotyp

Mimo że żyjemy w XXI wieku, niestety w naszym społeczeństwie panuje stereotyp – miejsce kobiety jest tylko w domu, przy garach, dzieciach i mężu. Chore? Oczywiście. Dom, rodzinę, pracę, karierę, wszystko można pogodzić. A kobiety, mają akurat takie same prawa jak mężczyźni. Niestety płeć przeciwna uważa zupełnie inaczej. Wysoce wkurzający jest fakt, iż wypowiedzi obrażające kobiety płyną coraz częściej z ust polityków, do tego publicznie i nie tylko.. Szowinizm w pełnej krasie.
Z racji bycia kobietą, przykładowo, nie dostaniemy pracy albo jeśli już ją dostaniemy, to na znacznie gorszych warunkach. Musimy po prostu walczyć o swoje i nie dać się zindoktrynować panom.
Ruszmy się, zróbmy coś dla siebie. Kobieta musi dbać o siebie, dla siebie. A wolny czas, który macie, starajcie się wykorzystać do bólu. Jak mamy możliwość, spakujmy walizkę i wyjedźmy na weekend, chociaż od czasu do czasu. Pranie, prasowanie i okna, nie zając, nie uciekną. Przestańmy skupiać się tylko na tym, żeby dogodzić wszystkim dookoła. Dlaczego, zawsze nam jest dopisywana rola cierpiętnicy, która ma się poświęcać, wiecznie wszystkiego odmawiać sobie? A jak postępujemy inaczej, jesteśmy potępiane, jakim prawem? Nie mówię też, że jest coś złego w prowadzeniu domu, gotowaniu i całej reszcie obowiązków. Bo można lubić gotować, szyć etc… Każdy lubi w końcu co innego.

W każdym razie, musimy szanować

Siebie, Swoje Zdrowie, Psychikę i Urodę.

Każda z nas musi mieć chwilę wytchnienia od codziennej bieganiny. Chodzi mi o równy podział ról. Wiadomo, o wiele trudniej jest, kiedy wszystko jest na naszej głowie, bo naszego partnera nie ma albo jesteśmy same. Ale tutaj również znajdą się jakieś rozwiązania.. A panowie muszą w końcu zrozumieć, że rączki mają i są tak samo sprawni jak my, więc opieka nad dziećmi i domem, nie powinna sprawić im większego problemu, skoro są tacy dobrzy we wszystkim, przepraszam lepsi, mądrzejsi…

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *