Zumba!!!

Próbowałyście Zumby?

Polecam, po prostu super. Człowiek idzie, tańczy, bawi się i odpoczywa jednocześnie. Oczywiście jeśli lubicie rytmy latynoamerykańskie…
Na początek kilka słów o historii zwariowanej fuzji tańca i fitnessu, który jest coraz bardziej popularny na całym świecie. Twórcą Zumby jest Alberto „Beto” Pereza, Kolumbijczyk, tancerz i choreograf. Wszystko zaczęło się w latach dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku.
Taniec łączy w sobie elementy samby, salsy, hip – hopu, mambo, sztuk walki, soci, merengue, reggaetonu, cumbii, cha – chy, rumby, flamenco, twista, bollywood, tańca brzucha i wielu, wielu innych.
Muzyka, taniec ma pozytywny wpływ na każdego, nawet dla osoby, która nie przepada za wysiłkiem fizycznym. Nigdy nie byłam skora do ćwiczeń, a tu proszę. Tańczę i jednocześnie ćwiczę, świetnie się bawię. Nawet jeśli nie umiecie tańczyć, dacie radę. Wystarczy kilka zajęć, żeby opanować kroki, które z pozoru mogą wydać się trudne. Nie wiedzieć kiedy, nasza sylwetka zmienia swój kształt, my lepiej się czujemy. Zresztą jak przy każdej formie aktywności fizycznej.
Do tego masa śmiechu i zabawy, samo zdrowie, i dla ciała, i dla ducha;))) i fajni ludzie, pozytywnie nastawienie do świata :)))

Leave a comment

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *